Vytlacit Vytlacit

Bačovský rezeň

IMG_0286

Tak dnes som ten bacovsky rezen urobila azda uz spravne. Minule sa mi to nepodarilo, aj ked aj tamto bolo fajn.

Cas pripravy Čas prípravy:
Pocet porcii (kusov) Počet porcií (kusov):  2 porcie

Suroviny:

2 bravcove rezne zo stehna
2 velke platky udeny syr
2 velke platky udene prerastane maso
1 vajce
2 kopcovite PL hladka muka
sol
olej na vyprazanie

IMG_0272

Postup

Maso cez potravinovu foliu naklepeme a posolime. Maso pokladieme syrom a udenym prerastanym masom. Prisposobila som sa mojim nakupnym moznostiam, ale keby som varila doma, tak by som pouzila udeny ostiepok .

Pripravime si cesticko. Rozslahame vajce s troskou soli, 3 PL vody a zamiesame k nemu 2 kopcovite lyzice hladkej muky. Vymiesame hladke huste cesticko. Spravna konzistencia by nemala po opaku lyzice stekat.

IMG_0273

Ak mate cesticko prilis huste, pridajte trosku vody, ak je riedke , pridajte muku.

V tomto cesticku obalime rezen, pokladku drzime obidvoma rukami, aby nam z rezna nespadla.

IMG_0274

…no…je to piplavy proces.

V panvici rozohrejeme olej a do horuceho vlozime rezen pokladkou na spodok. Olej musi byt naozaj horuci aby sa ihned urobil obal a syr nevytiekol.  Ked je rezen zo spodu zapeceny, prevratime ho, stisime zdroj tepla, ja prikryjem pokrievkou a pomaly vyprazam.

IMG_0275

Vyprazam dost dlho aby sa maso dobre upieklo.

IMG_0285

7 názorov na “Bačovský rezeň

   1. Anna

    Nevolá sa to Gordon blue ale Cordon bleu. Treba rešpektovať pôvodné názvy a nie spotvorenē ako na jedálnych lístkoch v slovenských krčmách (v slušných reštauráciách, kde varia kuchári, ktorí chodili do školy a vedia, že najznámejšia hotelová škola na svete je Le Cordon bleu (modrá stuha) jedlo správne nazývajú. Bolo prvý raz pripravené v tej škole a podľa nej má aj názov.

 1. nigina

  hahaha :-) )) no určite, modrý gordon :-D DD ,,, keď už, tak Cordon bleu… a určite nie s údeným syrom ani prerasteným údeným, ale s šunkou.
  Minka, nejako si ťa obľúbil tento múdry anonymous :-)

 2. vybusna Autor

  no a cordon sa robi z telacieho….. ale pravda je taka, ze bacovsky sa nerobi ako zavitok a na druhej strane je zase pravda, ze ako zavitok sa to lepsie vypraza :D

 3. Jitkas

  Presne tak, Mili, v neposlednim tu chybi trojobal, ktery je pro “cordon bleu” dost podstatny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>