Teľacie závitky s pestom a špargľou

zavitky hlavnaNo ešte pár rcp so špargľou určite pridám. Dnes som urobila niečo s pestom.. Kým som sa nezačala venovať vareniu tak , ako sa patrí, tak som si raz kúpila pesto hotové v poháriku. No ja som mala pocit, že nič horšie som nejedla. Vyhodila som to. A potom začala Dobrá Cerka chodiť do práce a na meníčkové obedy. Často mi vravela, že si dala cestoviny s pestom a že boli úžasné. No ja som ju raz nevedela pochopiť, ako jej to môže chutiť.  No a raz keď som bola u nej, tak mi urobila cestoviny so svojim domácim pestom a to bola jedna báseň. Odvtedy si ho robievam a dokázala by som ho jesť samotné s lyžičkou…až na tie kalórie. To ma nehorázne štve…prečo všetko, čo je dobré, je tak nezdravé pre naše telo, fakt to nechápem.

Cas pripravy Čas prípravy:
Pocet porcii (kusov) Počet porcií (kusov):

Suroviny:

Zelená , alebo biela špargľa
Teľacie minútkové rezne
2 PL olivový olej
soľ, čerstvo drvené korenie
pesto
pevné pažítkové stonky
Na pesto :
kytica petržlenovej vňatky, alebo kytíca bazalkových lístkov
2 PL píniové oriešky
1 veľký cesnakový strúčik
40 g strúhaný syr parmesán (ja som dala Grana Panado)
5 veľkých PL olivový olej
soľ, čerstvo drvené korenie

Postup

Hneď na začiatku napíšem, že kvôli  farebnému akcentu, by sa lepšie do závitkov šikla , biela špargľa. Ale tá čo mám doma, je príliš hrubá a mala som veľmi malé rezníky, ktoré by ju neobopli dostatočne. Takže som to robila so zelenou a tak trošku v tom mäse zaniká…ale to je len estetická záležitosť.

Najprv si urobíme pesto.  Veľkú kyticu petržlenovej vňate natrháme a dáme do mixéra. Píniové oriešky, nasucho opečieme na panvici. Naozaj veľký cesnakový strúčik obielime.
K vňati vhodíme opečené oriešky,  cesnak, strúhaný syr a 5 PL lyžíc olivového oleja. Pokiaľ máte bazalkové lístky, tak  miesto petrž. použite bazalku.  Všetko dobre zmixujeme. Ak máte pesto príliš husté, môžete pridať ešte lyžicu, dve oleja a nanovo premixovať.

zavitky pesto zavitky telacie s pestom
Špargľu očistíme a odstránime poškodené časti. Dáme variť do studenej vody, kde dáme malú lyžičku soli a štipku cukru. Necháme ju variť 10 minút, vyberieme a ponoríme do veľmi studenej vody.
Minútkové rezne vyklepeme na naozaj tenko. Nakrájame ich na maximálnu veľkosť dlane, skôr menšie.
Rezne posolíme a posypeme drveným korením. Nakoniec potrieme z jednej strany pestom.
Ak pesto neminiete, dajte do skleneného pohára odlože do chladničky.
Na opestovanú stranu položíme , skrátene stonky dvoch šparglí.
zavitky pred opecenimZakrútime do závitku a previažeme pažítkou.
Na panvici rozohrejeme olej a závitky opečieme z každej strany po 3 minúty.
Ihneď podávame.
Ja som urobila k závitkom aj bylinkovú holandskú omáčku, ale sa mi nehorázne zrazila. Chutila normálne, ale na fotenie to teda rozhodne nebolo. Novú urobím zajtra k ďalšiemu rcp.

Názor na “Teľacie závitky s pestom a špargľou

  1. Jitkas

    Luxusni papu‘ jsi pripravila, tez tvoje carpaccio ze sparglu je balada….. Chvalim, tleskam a fandim tvemu kucharskemu umu !

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.